Na počátku stvořil Bůh nebe a zemi, stromy, trávu, ptáky a ryby. Potom Indiány. Dva z nich - náčelník Sladké dřevo a udatný bojovník Dlouhý štěbenec - se potkali koncem 80.let v Husákově. V době pomalého zahnívání v řiti světa se tito dva mucikanti postavili na nenápadný odpor proti duchovnímu marastu. Jejich odpor byl tak nenápadný, že nikdy nevzbudil žádnou pozornost. S kytarou a klarinetem je bylo možné slýchat nejčastěji na Karlově mostě v Praze, kde se snažili ukazovat cestu k velkému Manitú a s jeho pomocí se pokoušeli vybudovat duchovní ostrov pozitivních hodnot, útočiště před bouří pro všechny toulavé psy a bratry pod bičem otrokáře. K původním dvěma osamělým bojovníkům se přidávali další. Na Silvestra 1988 se nově vzniklý kmen pojmenoval Otcovy děti a rozhodl se vést svůj boj především pomocí hudby. Vyzbrojeni vírou ve velkého Manitú a s elektrifikanými zbraněmi, začali pronikat na koncertní pódia - zpočátku na ta neoficiální, jakými byly kostely, fary nebo ekologické tábory. Po velkém sametovém listopadání 1989 podali pomocnou ruku bílí bratři z kapely ZNC, kteří vyvedli Otcovy děti z undergroundu na klubová pódia. Skupina pak odehrála mnoho koncertů, natočila dvě alba a tři videoklipy. Splnila svoje poslání, dobojovala svůj boj a na Silvestra 1993 ukončila činnost. Jednotliví bojovníci se rozešli do světa a vstřebali se do jiných hudebních i nehudebních uskupení, každý podle svého povolání.
....................................... NAHRÁVKY:

ZPĚVNÍK:.........................................
  .....................................................................................
OTCOVY DĚTI   1988-1993:


Jarda Svoboda - kytara, zpěv 1988-93. Poté Naholou 25, Zuby nehty a Traband.
Bohouš Bulíř - klarinet 1988-91. Poté řiditel Bratrské školy.
Milan Netík - bicí, perkuse 1988. Padl 1988.
Petr Vizina - bicí, perkuse 1989-93. Poté Šarközi a Traband.
Jana Hyánková-Svobodová - syntezátor 1989-91. Poté matka a lékařka.
Michal Vavřina - baskytara 1989-90. Poté kapela Slut.
Šimon Konečný - baskytara 1990-93. Poté Veselá zubatá a práce kazatele.
Jakub Sejkora - housle, akordeon 1992-93. Poté Naholou 25 a Pláče kočka.
Luděk Krčmář - bicí 1993. Poté Česká disharmonie.

.....................................................................................
DISKOGRAFIE:

  • Budiž světlo! (1989, vlastní náklad). Demokazeta nahraná ve studiu Ládi Hrádka v Praze v létě 1989. Jarda - kytary, fujara, housle, perkuse, zpěv. Bohouš - klarinet. Petr - bicí. Jana - klávesy. Michal - baskytara. Obsahuje písně, které se později znovu objevily na oficiálně vydaných albech.
  • Já jsem s tebou/Procházím se krajinou (1991, Bestia). Dvě písně na vinylovém singlu, nahrané 8.12.1990 ve studiu Jalovec v Brně. Produkce Michal Němec, zvuková režie Petr Werner. Jarda - kytary, housle, zpěv. Bohouš - klarinet. Šimon - baskytara, klávesy. Petr - bicí.
  • Mezi nebem a zemí (1991, Rosa). První oficiální album, nahráno v červenci 1991 ve studiu Kokpit v Praze. Produkce Libor Mathauser, zvuková režie Petr Kocfelda. Jarda - kytary, foukací harmonika, fujara. Jana - klávesy, Šimon - baskytara, klávesy, Petr - bicí, perkuse, a hosté. Reedice z roku 1999 obsahuje i dva bonusy, písně Já jsem s tebou a Procházím se krajinou z vinylového singlu.
  • Tatínkovi/Mamince (1992, Avik). Dvě písně nahrané na podzim 1992 v plzeňském studiu Avik. Hudební režie Přemek Haas. Písně vyšly na kompilačním CD Znouzectnost uvádí své hosty na vlnách rádia Bla bla plus.
  • Noc a den (2003, Sisyfos). Nahráno v březnu až září 1993 ve studiu Avik v Plzni. Hudební režie Přemek Haas. Jarda - kytary, mandolína, foukací harmonika, zpěv. Jakub - housle, akordeon, mandolína, zpěv. Šimon - baskytara. Petr a Luděk - bicí. Album obsahuje dva bonusy: písně Tatínkovi a Mamince z CD ZNC uvádí…