s    k    a    l    p    y


 
 

AUTORSKÁ SPOLUPRÁCE:

OTCOVY DĚTI Jardova předtrabandí kapela hrála v letech 1988-1993 a zanechala po sobě vinylové SP "Já jsem s tebou/Procházím se krajinou" (1990), CD "Mezi nebem a zemí" (1991) a "Noc & den" (1993). Dvě písně Otcových dětí jsou k slyšení i na albu skupiny Znouzectnost "ZNC uvádí své hosty na vlnách rádia Bla bla plus" z roku 1992. Videoklipy k písním "Mamince", "Tatínkovi" a "Já jsem s tebou" hnijí kdesi v archivu České televize.
DIVADLO BRATŘÍ FORMANŮ Pimprlové divadlo pro malé i velké v roce 2004 na několika koncertech Trabandu loutkově ztvárnilo píseň "O malém rytíři". Pro pražské divadlo Minor bratři Formani stvořili představení "Klapzubova jedenáctka", ke kterému Jarda složil hudbu (premiéra v dubnu 2005). Dvě písně z tohoto představení, "Cestovní (Na cestu)" a "Hymna" vyšly na CD "Písně divadla Minor II" (2006). V roce 2007 vzniklo představení "Obludárium", do kterého Jarda přispěl několika písněmi a v němž jako muzikanti hostují i trabandité Robert a Jakub.
DIVADLO NA VORU Česko-francouzské divadlo působící v Praze. V letech 2000-2002 Traband hudebně doprovázel představení "Miluji vlaky, nejspíš proto, že jsou rychlejší než pohřby" (poetická koláž z textů francouzského básníka Roberta Desnose) a "Konec světa v salonu Gogo" (kabaretní pásmo na texty meziválečných česko-německo-židovských autorů). K oběma představením Jarda a Jana složili scénickou hudbu a písně, které nebyly zaznamenány na žádném nosiči - výjimkou je píseň "Tlustý muž v zrcadle" na trabandím albu "10 let na cestě" (2005). S hercem a saxofonistou Vladimírem Javorským kapela příležitostně spolupracuje dodnes - hlavní role v klipu k písni Černej pasažér (2004).
HORÁČEK & HAPKA V roce 2001 byl Jarda přizván k pěvecké účasti na CD Petra Hapky a Michala Horáčka "Mohlo by tu být i líp". Výsledkem je píseň "Parník se potápí, kapela hraje", která toto album otevírá. Spolupráce s Michalem Horáčkem pak pokračovala spolu-autorským CD "Tak to chodí" (2003), pro které Jarda zhudebnil 12 Horáčkových textů a některé z nich i zazpíval. V roce 2008 vydal Michal Horáček album "Ohrožený druh", pro které Jarda napsal titulní píseň.
KOUBEK VAŠEK Písničkář, herec a dobrý společník. Od roku 1999 Traband vystupoval jako host v jeho kabaretních představeních v pražské Baráčnické rychtě. Z této spolupráce vznikla myšlenka na společné album. Traband zaranžoval a nazkoušel několik nových Koubkových písní, které v průběhu let sporadicky zazněly naživo při společných vystoupeních. Čtyři z těchto písní jsou ke slyšení na Koubkově albu "Každej pes..." (2004), dvě na koncertním DVD "10 let na cestě" (2005).
JEDEN SVĚT Festival dokumentárních filmů o lidských právech. V roce 2008 Traband pro tento festival složil a nahrál znělku .
VEČERNÍČEK Třináctidílný animovaný "Karlík, zlatá rybka" natočil režisér Jan Balej, hudbu složil Jarda, nahrál Traband, nazpíval a namluvil Vladimír Javorský (2010).

HUDEBNÍ SPOLUPRÁCE:

BŮHVÍ Swingující elegánský kvintet si v roce 2003 přizval Roberta a Jardu k natáčení CD "Akt". Jejich tubu a akordeon můžete slyšet v písni "Slovo o pluku Igorově".
ESTER Židovské lidové písničky v podání Lesíka Hajdovského a Kateřiny Tlusté. Jejich CD "Shalom, chaverim" (1998) jim nabubnoval Petr.
FIMFÁRUM V roce 2002 dokončil režisér Aurel Klimt animovaný film "Fimfárum" podle pohádek Jana Wericha. Robert a jeho tuba tu hrají prostý, ale nezapomenutelný motiv "ta-dam, pa-pa-pá-dam, ta-dam, pa-pa-da-dáá…" v pohádce "František Nebojsa". Hudbu složil Petr Komár Soudek ze skupiny Činna.
GUTIÉRREZ IVÁN Kolumbijský písničkář a kytarista žijící v Čechách si ke studiové spolupráci přizval Janu. Výsledkem je její bubnování v jedné písni na albu "Madera" (2005).
HADRY Z TĚLA Dřevorubecký folk punk s prvky cross ovaru počátkem roku 2004 pozval Jardu, aby jim zapískal na klarinet do písně "Heá" při nahrávání jejich prvního studiového alba "Na starý časy" (2005).
JAKSI TAKSI Punková uhlířina z Prahy. Na jejich prvním CD "Hysterčák" z roku 1997 hostuje Jana coby pianistka v písni "Krejzy rokenrol".
JANOTA OLDŘICH Muž, který prochází zdí, posel, který nezvoní dvakrát. K 60. narozeninám písničkáře připravilo vydavatelství Indies album "Ztracený ve světě" (2009), Traband na něj přispěl cover verzí Janotovy písně "Druhý břeh".
JARABÁCI Cirkusový swing s usárnou na zádech. Domovská kapela baskřídlovkáře Jakuba, který tu obsluhuje kytaru, kornet, flétnu a klávesové nástroje. Skupina vydala CD "Políček veřejnému vkusu" (2000) a "Žaves" (2001).
KAMIL JASMÍN Funkující dechovka, hrající hudbu, která nám sluší. V letech 2002-2007 zde působil tubista Robert.
KAŠPÁREK V ROHLÍKU Písničky pro děti znuděné písničkami pro děti. Většina skladeb pochází z "bejbypankového" představení Loutkohry Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Hudbu skládal a aranžoval Ondřej Pečenka z Folk3Mail, zpívají Blanka Šrůmová (Tichá dohoda), Márdi (Vypsaná fiXa), David Koller (Lucie) a trabandita Jarda (2007).
KLEC Klezmer-punková kapela, ve které od roku 2000 hraje Jana na bicí. Na trubku a klávesové nástroje zde občasně hraje i trabandita Jakub. Zaznamenáno na CD "15 písní o lásce" (2001).
KVĚTY Surrealistická střeva zatažená v ovaru, výkvět brněnské hudební obrazotvornosti, si pro svou dětskou píseň Medvídek z projektu "3B Bongo Bonboniéra" (2010) přizval ku zpěvu Janu.
LÉBR TOMÁŠ řečený Ash, muž (mnoha tváří) se srdcem brouka a básnickým játrem. Jeho báseň v morseovce zní na trabandím albu "Hyjé!" (2004).
LETY MIMO Kapela, u které nikdy nevíte proč, si na své album Aku-sticky (2010) přizvala tubistu Roberta.
MRAKOPLAŠ Akusticko-rocková bluesparta, v níž bubnoval trabandita Vašek.
MUŽY Hudba životem protřelých žen, řídících se heslem "Hraj jak vypadáš, ostatní přijde samo." Za bicími trabanditka Jana, CD "Hudba žen" (2007).
NAHOLOU 25 Předtrabandí éra trabandity Jardy. Po rozpadu kapely Otcovy děti spolu s houslistou Jakubem Sejkorou založili divoké sdružení svobodných muzikantů, sajících folklórní mléko ze dvou prsů: keltského a židovského. Jarda zde hrál na mandolínu a klarinet v letech 1994-96. I po jeho odchodu Naholou zůstala funkční. Na trabandím CD "Hyjé!" (2004) hostuje v písni "Vraťte mi mou hlavu", na koncertním DVD "10 let na cestě" (2005) ještě v písních "Krysy" a "Stáda".
NAVZÁJEM Plzeňská folk-pub-rocková kapela soustředěná kolem písničkáře a geniálního aranžéra Přemka Haase. V roce 1995 si Jarda zazpíval duet s Přemkem v jeho písni "Jede kupec" na CD "Plnou parou zpět". O rok později Přemek lahodným kytarovým sólem doplnil první trabandí nahrávku písně "Sáro!". Tato verze vyšla na rozhlasovém sampleru Radiohity 5/1996 a nově v živém provedení na CD/DVD "10 let na cestě" (2005).
NEÚSPĚŠNÝ ATLET Image sportovních lůzrů naštěstí nezakryje citlivé písně jemně bigbítových melodií a delikátních textů. V týmovém dresu kapely, která vám dá do těla, občas hraje i neúspěšná fotbalistka Jana. Na CD "Dneska už nic nebude" (2006) troubí a zpívá ve čtyřech písních, banjista Evžen se tu v jedné skladbě mihne též.
NIKL PETR Výtvarník, performer, písničkář a básník. Na jeho písničkovém dvojalbu "Přesletec" (2006) se mezi hosty objevuje i tubista Robert.
PANKROT Kdo neviděl, neuvěří. Punkové orgie banjisty a pěvce Evžena Kredence se šrotujícími vibracemi baskytaristy Mourada. Yopla!
PLÁČE KOČKA Truchlivé písně a divoké tance bývalých hrobníků Jakuba Sejkory a Josefa Jeřábka (oba též Naholou 25), v letech 2004-2006 s rytmickým doprovodem bubenice Jany. CD "Malvazinky" (2006).
POD ČERNÝ VRCH Plnými čtyřmi tóny přispěl tubista Robert na CD "Ženění" (2005) tohoto apokalypticko-folklórního bigbítu!
PONOŽKY PANA SEMTAMŤUKA Námořníci na vlnách swingující Berounky. Dechová sekce Trabandu - Robert, Jakub a Jana - se podílela na nahrávání CD "Příhodný vítr" (2007). Jana zde nejen troubí, ale i zpívá, a hostování tubisty Roberta a baskřídlovkáře Jakuba přerostlo ve stálé angažmá. Jejich žestě zní i na dalším CD "Máme doma papouška" (2009).
PŮVODNÍ BUREŠ Rockoví vypravěči podivuhodných příběhů. V roce 1998 se Jarda snažil produkovat jejich CD "Ghost do domu", na kterém se coby tamburinista mihl i trabandita Vašek. V letech 2002-2004 byla stálou bubenicí Bureše Jana. Její bicí, trumpeta a zpěv jsou k slyšení na CD "Kůň s pěti nohama" (2004) a "Cesta z krimu" (2006). Jarda pomáhal při nahrávání a v písni "Kůň s pěti nohama" si zahrál na akordeon.
SESTRY STEINOVY Dvě emancipované matky, které si od plotny občas odskočí ke kytaře zapět písně ze svého minulého života lesních víl. Na jejich albu "Můj tanec" (2004) bubnuje trabandita Petr.
SÍLA Tubový kvartet, vesele interpretující vážnou hudbu. Úpravy klasických děl i muzikálovových melódií, různé skladby od různých skladatelů. Čtyři tuby pod vedením trabandity Roberta.
STO ZVÍŘAT Průrazníci ska z Česka si k oslavám svých 15. narozenin pozvali mj. i trabanditu Jardu. Na koncertu v pražské Akropoli si společně vystřihli písně "Chicago 1933" a "Černej pasažér", z nichž ta druhá je k slyšení a vidění na DVD "Jste normální?" (2006).
ŠARKÖZI Somnambulní písničkářka Katka Šarközi se obklopuje ilustrativními hudebníky, mezi něž v letech 1997-2001 patřil i trabandita Petr. Jeho nevšední bubnování lze vychutnat na CD "Naklání se čas" (2000).
TAJNÉ SLUNCE Městský akustický bigbít, dobře utajené světlo v podzemí páchnoucím solvinou, borščem a surrealismem, v letech 2006-07 s tajnou slunečnicí, trumpetistkou Janou. Ke slyšení na CD "Dvojka" (2006).
THE TAP TAP Hudební soubor složený převážně ze studentů Jedličkova ústavu. Jako tubista-nejedličkář zde působí pan Robert. Pod vedením kapelníka Šimona Ornesta natočil Tap Tap CD "Párty na kolečkách" (2010), které otevírá trabandí píseň "Černej pasažér" s hostujícím Jardou u mikrofonu.
TŘI SESTRY Dechová sekce Trabandu - Robert, Jana a Jakub - nahrála doprovod k písni "Vlachovka" na CD "Lihová škola umění" (2003). Trabandita Evžen tu drhne banjo v písni "Vláček Piko".
ZUBY NEHTY Když punkerky začnou snít... Nejen dámská a nejen rocková kapela. V letech 1997-2000 zde bubnovala Jana, v letech 1998-2000 na kytaru hrál Jarda. Oba jsou k slyšení na CD "Loď odplouvá" (1999) a k vidění ve videoklipu k písni "Paní 5".


ZNOUZECTNOST Kapela, které Traband vděčí za mnohé. Nikdy spolu nic nenatočili, členové Trabandu nehostovali na žádné jejich desce (nepočítáme-li "ZNC uvádí..." s dvěma písněmi Otcových dětí). Byla to však ZNC, která v roce 1995 poprvé vyvedla Traband na pódium a představila ho publiku. Za to jí patří neutuchající díkůvzdání a zápis do Knihy paměti.

zpátky do garáže