a    k    t    u    a    l    i    t    y


 

1.7.2016 Vážení a milí, děkujeme za vaši přízeň. Traband načas přestává koncertovat, návrat na pódia včas oznámíme. Sledujte hudební aktivity Jardy Svobody na www.trabandita.cz.
9.11.2015 Nový klip k písni Trofeje, autoři Marek Rubec a Aleš Výmola. K shlédnutí na YouTube.
24.5.2015 Nová píseň pro obecně prospěšnou společnost Asistence (pomoc lidem s postižením) k poslechu na Soundcloudu. Tahle cesta vede.
22.11.2014 Vlnobeat. Nové album konečně na světě. Moravský křest 27.11. v Brně na Flédě, český 9.12. v Praze v Akropoli. Srdečně zveme, přijďte s námi pobeat!
2.8.2014 Nahráváme. Sledujte videoreportáže ze studia na trabandím Facebooku nebo na kanálu Trabandita na Youtube.
30.4.2014 Banjójo! Na našich koncertech nás teď budete stále častěji vídávat s naším stálým hostem, banjistou Radimem Humlem (Grasscocktail, Navzájem). Snad vás přesvědčíme, že banjo není jenom country.
26.1.2014 A aby nás nebylo málo: Adam Škarda se narodil 24.1. Hrdý tatínek - náš tubista Robert - je v pořádku. To nám ten rok Koně pěkně začíná!
19.12.2013 Nadílka. Uprostřed zimní bouře v nehostinném, ale krásném kraji krkonošském se 6.12. narodil Jeremiáš Kaplan (3,245 kg, 50 cm). Šťastné a veselé!
18.9.2013 Trabandité a trabandítě. Jak si návštěvníci našich koncertů jistě všimli, v poslední době naše trumpetistka Jana nefouká do trumpety, ale od té doby co má buben, hraje na klávesy. Další trabandítě je na cestě a termín se blíží. Velectěné obecenstvo budiž připraveno na to, že v příštích měsících asi proběhne několik koncertů bez Jany. Také příprava a nahrávání nového alba se zatím odsouvá na příští rok. Děkujeme za pochopení, držte nám.
22.4.2013 Óóókradenííí tááám stóójííí, okradenííí.... od koncertu v Liberci 17.4. postrádáme červenou oktávku plnou hudebních nástrojů: klávesy Nord electro 3, kytaru Danelectro, trumpetu Yamaha, bubny Sonor a další. Za jakoukoli pomoc v pátrání po ukradených nástrojích předem děkujeme. Přesný popis ZDE.
7.4.2013 Za hranice! Německá kapela Resistanzen 2 převzala do svého repertoáru trabandí píseň Panenka Bárbí & Málborou Men. Poslechněte si, jak zní Kapitán v jejím podání.
25.3.2013 Písník. Veliké díky našemu fanouškovi Šimonovi, který aktualizoval náš *pdf zpěvník, takže nyní si ho můžete stáhnout (ten zpěvník) zde. Všechny písničky 1995-2012 i s akordy.
21.3.2013 Jaroslavíme! Pilně pracujeme, zkoušíme nové písničky, nové album by mohlo vyjít koncem roku. Těšte se, bude to mazec!
22.12.2012 Přežili jsme! Ale bylo to o fous, že? Tak šťastný a veselý! Video PF.
6.11.2012 Přidány texty a akordy k písničkám z posledního alba "Nelýchané!"
23.5.2011 CD Neslýchané/DVD Neslyšené právě vyšlo. Na CD najdete 12 písniček pro slyšící, DVD obsahuje písničky pro neslyšící - přetlumočené do znakového jazyka. V archivu ČT si můžete najít povídání o spolupráci s tlumočníky a o vzniku DVD. K tomu Traband živě.
2.3.2011 Nahráváme nové CD. Měsíc březen strávíme v nahrávacím studiu Faust records v Praze, kde chystáme nové album. Máme připraveno 11 písniček, některé už ohrané na koncertech (Kámen v botě, Princezna Lada, Posluchač z Prahy), jiné dosud neslyšené (Taková ženská, Takovej pán, Romeo a Julie po deseti letech, Deža ví). Přírodní lyrika jde tentokrát stranou, album je koncipováno jako sbírka příběhů, lidských osudů nebo portrétů figurek z ulice. S hudebním stylem si jako obvykle hlavu moc nelámeme, hrajeme jak umíme. V tom nás podpoří i naši milí hosté: Lucie Redlová (ex Docuku) s mandolínou a Jakub Sejkora (Pláče kočka, Naholou 25) s houslemi. Nahrávku produkuje Martin Černý (Rudovous). Budeme se snažit, aby album vyšlo v květnu, navíc s krásnou DVD přílohou: několik našich písniček přetlumočených do znakového jazyka. DVD režíruje náš starý známý Zeno Václavík.
23.2.2011 Stalo se: v Praze v altánu našla žena mumifikovanou mrtvolu, lékaři zapomněli při operaci v těle špachtli, piloti odmítli příkaz bombardovat vzbouřence a vystřelili se z letounu, Litvínov porazil Plzeň, muže přejela jeho vlastní dodávka, Traband získal svého třetího Anděla, oslava šestých narozenin holčičky stála milión - spokojená stejně nebyla... Záznam z předávání cen a dvě písně naživo v archivu ČT.
30.1.2011 Traband v bedně. Ve středu 2.února v 17:55 na ČT 2 v obnoveném pořadu Na moll. Reprízy v pátek 4.2. v 1:35 a ve středu 9.2. v 6:30 h, k vidění též v archivu ČT.
4.1.2011 2+0+1+1 = Traband. Zdravíme všechny naše příznivce, přejeme pěkný celý rok a vypouštíme do světa videokanalizaci www.youtube.com/trabandita. Zde se postupně budou objevovat drobná videjka demýtizující vaše oblíbené hrdiny, náčrtky nových písniček a podomácku splichtěné videoklipy.
Sekce "Koncerty" byla doplněna o seznam odehraných koncertů v roce 2010 s odkazy na fotografie a reportáže.
28.11.2010 Slavíci z Matrixu. Děkujeme všem, kteří pozvedli svůj hlas a dostali Traband do té podivuhodné ankety Český slavík. Pěkného 131. místa si opravdu ceníme!
12.10.2010 Omlouváme se všem, kteří přišli na náš koncert 11.10. do Mlejna v Praze. Vystoupení jsme museli zrušit kvůli nefunkční aparatuře. Čerstvě otevřený Mlejn nemá ještě vychytané všechny mouchy. Jednáme o náhradním termínu pro náš koncert, pravděpodobně bude v lednu.
20.9.2010 Dooobrýýýý večéééér. Dokončili jsme hudbu k Večerníčku. Třináctidilný animovaný "Karlík, zlatá rybka" vznikl v režii Jana Baleje, všechny postavy namluvil a úvodní píseň nazpíval Vláďa Javorský. K vidění na ČT1 od 18.11.
Otcovy děti mají nový klip! Písničku "Oblaka dabraka" animovala Tereza Vostradovská. Mrkněte na Youtube.
Ve Velké sedmě Rádia 1 se stále držíme - díky vám!
11.5.2010 Aktualizace stránek: texty a akordy k novým písním, nové fotky, odkazy na recenze aj.
29.4.2010 Děkujeme, že nevolíte bledé tváře. Rádio 1 nasadilo Indiány do hitparády. Hlasovat pro ně můžete na stránkách Velké sedmy.
9.4.2010 Indiáni i ve vašem městě. TV Alternativa nasadila náš klip do své hitparády. Shlédnout klip můžete na stránkách alternativatv.cz, případně i pro něj hlasovat.
31.3.2010 A je to venku. Velikonoční album DOMASA právě vychází. Čím se liší od předchozích? Poprvé od nás uslyšíte slova "láska" a "hovno".
TV "O" ve středu 7.4. od 17 h., rozhovor s Jardou a Vaškem, uvedení nového klipu.
11.3.2010 Jak se bude jmenovat? Zlá/sky? Vorvaně? Srdceřvoucí? Indiáni ve městě? Srdeční příhody? Zkrkukost? Na hoře bez? Krutóny? Zaříkadla a hlucholébavky? Sajrajt? Nový kousky starýho psa? Stopy raněného kance? Krysy středního věku? Perly sviním? Darovaný kůň? Natvrdo? Naměkko? Stará škola? Dýmka míru? Tydli fidli? Srdce z kamene? Kámen ze srdce? Láska/skála? Škoda lásky? Harakyrie eleison? Mene kekel? Velký kulový? Teskně hučí? Heart and heavy? Heart-coeur? Broukenhárt? Idiot yourself? Fakt naposled II.? Naříkadla? Místo na zemi? Nalaně? Sbírka instantních něžností …???
Jmenuje se DOMASA, míry 12/1 (12 písniček + videoklip), ale jestli chcete, říkejte mu třeba Gerharde.
11.12.2009 Nové CD. Konec roku trávíme jedem na krysy (středního věku) ve studiu Jámor a pilně nahráváme. Máme hotové základy k 18ti písním, ze kterých budeme vybírat (anebo taky ne). Animovaný klip k Indiánům ve městě připravuje výtvarník Marek Rubec (znáte jeho Lano, co k nebi nás poutá). Vyjít by mělo v březnu 2010 u Indies Scope (pokud do té doby vymyslíme název alba).
13.11.2009 Druhý břeh. Píseň Oldřicha Janoty v naší úpravě boduje v hitparádě Velká sedma na Rádiu 1. Hlasovat můžete i vy. V prosinci se chystáme do studia k Ondrovi Ježkovi, abychom tu nahráli nové CD, možná dvě CD. S Českou komorou tlumočníků znakového jazyka plánujeme i DVD s písněmi tlumočenými do českého znakového jazyka pro neslyšící. A další animovaný klip od Marka Rubce.
3.9.2009 Traband jede. Vážení a milí, s radostí oznamujeme, že se vracíme na koncertní pódia. Máme nové písně, možná zase malinko tvrdší než ty z Přítele člověka. Aktuální složení je čtyřčlenné a používáme tyto nástroje: kytaru, baskytaru, barytonovou kytaru, harmonium, trumpetu, křídlovku, tubu, bubny, činely, dětské pianko, foukací harmoniku, metalofon a tranzistorové rádio. A zpíváme z plných plic. Všichni, dokonce i Robert!
27.7.2009 Trabandítě je na světě! Emilka Kaplanová se narodila včera odpoledne, maminka Jana je v pořádku a už se těšíme, až zase začne troubit a zpívat. Zkoušíme nové písně, materiálu by bylo na dvě CD. Nahráli jsme jednu píseň Oldřicha Janoty (Druhý břeh) pro CD "Ztracený ve světě - A Tribute To O.J." Křest proběhne 1.9. v pražském Vagonu. Možná i zahrajeme.
2.12.2008 Traband nejede. Omlouváme se všem našim příznivcům, kteří se na nás těšili do Nového Jičína, Hustopečí, Prahy, Budějovic a Brna. Ze zdravotních důvodů musíme načas přestat koncertovat. Co bude dál, to se uvidí. Pochystáme nové písně na novou desku, nahrajeme, natočíme klipy atd. a pak zas v celé své parádě vyrazíme mezi vás. Mějte se krásně, naši milí, všechno dobré do nového roku.
6.7.2008 Neslyšené písně. Na YouTube se můžete podívat na pět Trabandích písniček přetlumočených (nebo spíš přetančených - ta krása!) do českého znakového jazyka. Videa jsou z koncertu 22.10. v KC Kaštan v Praze.
22.5.2008 Personální změny! Ano, je to tak. Po dlouhých přípravách a rozhodování opustila Traband jeho dlouholetá opora, trumpetistka, kytaristka a klávesistka Jana Modráčková. Její místo zaujala neméně talentovaná a krásná Jana Kaplanová. Doufáme, že tato změna kapele nic neubere a že většina posluchačů nic nepozná. Na koncertech se po jejím boku bude pravděpodobně stále častěji objevovat pan Robert Škarda, hráč na tubu.
1.4.2008 Podruhé do jiné řeky. Dostali jsme Přítele za Anděla člověka. Apríl!
6.3.2008 Komunikamikatze. Někteří trabandité se v poslední době straní internetu (úmyslně i neúmyslně), proto se vám možná zdá, že jsme tak málo (inter)aktivní. Ale není to pravda. Když nás potkáte na ulici a pozvete na kafe, určitě povedeme řeči. Třeba o tom, jak jsme nahráli znělku pro letošní festival Jeden svět, jak se hudebně podílíme na novém představení Divadla bratří Formanů Obludárium, kdo je Strejda Jára a Duch Smrdíl na CD Kašpárek v rohlíku, jestli nás nominovali na Anděla 07 za Přítele člověka... a možná se i dozvíte, jestli skládáme a zkoušíme nové písně! Dobře vám radím: potkejte nás a pozvěte nás.
14.1.2008 Šťastnééé a véésééélééé! Milí naši, všechno dobré po celý rok. My už jsme zase namol. V České televizi na ČT1 29.1. ve 23:10 h. v pořadu Na moll, naživo asi čtyři písničky a nějaké to povídání. Další dobrá zpráva je, že fanouškovské stránky Trabandu opět fungují a dějí se tam zajímavé věci.
6.11.2007 Byli jsme v Moskvě a tuze jsme si to užívali. Naši Rusové nám rozumějí. Vaškovi se po Moskvě tak stýská, až mu z toho začlo blogovat. Přečtěte si, co mu šustí v hlavě.
4.8.2007 Děkujeme za vaše hlasy. Divácké hlasování v pořadu České televize Filmový klub mladých tvůrců rozhodlo o tom, že klip Tomáše Hubáčka k trabandí písni Černej pasažér vyhrál 1. cenu v kategorii "Ostatní".
Ve Velké sedmě Rádia 1 dál můžete hlasovat pro naše písničky. Tentokrát je ve hře "Tak to mám rád".
28.5.2007 Velká sedma. Rádio 1 nasadilo do hitparády V7 naši novou písničku "Ve stejném okamžiku". Chcete-li, hlasujte zde.
6.5.2007 Děti kreslí písničku. 17.5. ve 14.20 uvede ČT2 animovaný klip k naší starší písničce Na širém moři (Hou hou, samá voda).
3.5.2007 Ochutnávky. Tři ochutnávky z Přítele můžete poslouchat na Myspace, kde je také k vidění náš klip k písni Partyzán. A na stránkách mladých filmařů PrimiTV se objevily další dva klipy k našim písničkám - Leží dáma na kolejích a V jejích šlépějích (Lovec story).
1.5.2007 Přítel člověka na obzoru! Nové CD právě vychází. Všechny písně z alba už jsou v mp3 ke stažení na stránkách našeho vydavatele Indies Scope. Zde si můžete také objednat CD. Doporučujeme počkat na verzi v exkluzivním obalu - kniha s texty a ilustracemi bude za pár dní. V sekci SLOVA si můžete přečíst všechny nové texty. Z vás, kteří jste vymýšleli název pro naše album, jsme vylosovali pana Komára. Má u nás nové CD a dvě vstupenky na křest alba 6.6. v pražské Akropoli (popř. 7.6. v ostravském Boomerangu nebo 9.6. v Kuřimi u Brna). Gratulíme!
3.4.2007 Ukradli nám auto. Nášemu řidiči, básníkovi volantu Františku Prokopovi někdo ukradl auto. František tím přišel o obživu a my o spolehlivého dopravce a dobrého společníka. Prosím podívejte se na Františkovu stránku. Kdybyste věděli, jak pomoci, ozvěte se. Díky.
28.3.2007 Konec soutěže! Děkujeme všem, kteří si dali práci s vymýšlením názvu. Hlasovalo vás víc jak 80, názvů se sešlo ještě víc. A těch dobrých bylo tolik, že kdybychom je chtěli všechny použít, museli bychom založit ještě dvě další kapely a s každou vydávat dvě desky ročně. Přesto jsme nakonec vybrali název, který se ve vašem hlasování neobjevil - PŘÍTEL ČLOVĚKA. Všem vám moc děkujeme a dva lístky do Akropole 6.6. a nové CD věnujeme jednomu z vás, kterého vylososujeme.
25.3.2007 Omlouváme se všem, kteří se těšili na náš koncert na letošním Febiofestu. K přípravě našeho vystoupení potřebujeme mimo jiné i dvouhodinovou zvukovou zkoušku. Ta se však pořadateli do programu večera nějak nevešla, a tak jsme koncert zrušili. Díky za pochopení, špatně nazvučený koncert by netěšil ani vás, ani nás.
6.3.2007 Děláme na tom. Ve studiu Jámor Ondřeje Ježka nahráváme nové CD. Těšte se, bude to mazec! Vyjít by mělo 1.máje (Lásky čas práce?). Desku by měl doprovodit i klip k písni Partyzán. Natáčí ho Miloš Tomić, výtvarník a animátor z Bělehradu.
22.2.2007 To se dalo čekat. Naše publikum se rozdělilo na několik táborů. Milovníci dechových živlů a nezletilé lovkyně TV-idolů odcházejí zklamaní, zůstávají naši věrní posluchači, ochotní jít s námi další kus cesty a hledat s námi ony příslovečné berly v plátě. Inu, není na světě člověk ten. V březnu začneme nahrávat novou desku, stále hledáme její název. Pomůžete nám? Je to vlastně taková SOUTĚŽ! Vymyslete název pro naše nové CD. Své tipy zapisujte do návštěvní knihy (s vaší emailovou adresou). Ten, jehož název použijeme, má u nás nové CDčko a dva vstupy na křest 6.6. v Akropoli.
30.11.2006 Žhavíme motory. Milí naši, pomalu se zase chystáme vyjet z garáže, s bázní a třesením, co tomu řeknete. Už je totiž zcela jasné, že Traband model 2007 nebude žádné ryčné dechno. Tancechtiví si moc neposkočí, nové písničky jsou spíše klidné a zadumané, bigbítové dunění se nekoná. Už nás nehledejte na tancovačkách a na velkých festivalech, pokud to půjde, budeme si vybírat spíš menší, intimnější prostory. Na adrese www.myspace.com/trabandhudba najdete mimo jiné i čtyři demonahrávky z nového repertoáru. Seznamte se s novým Trabandem.
8.8.2006 ČT Live se přesouvá. Reprízu záznamu koncertu z Paláce Akropolis odvysílá ČT2 v pátek 25.8. ve 22.15 h. Přibyly dva nové texty v sekci SLOVA a recenze na poslední CD/DVD na stránce NAHRÁVKY.
26.4.2006 V éteru, v bedně, na pódiu. Rádio Proglas 6.5. v 19:15 (repríza 9.5. v 16:55) uvede pořad Slyšte, lidé! Slyšet můžete - to je překvapení! - Traband. Reprízu pořadu ČT Live - Traband v Paláci Akropolis odvysílá Česká televize 4.8. Jednorázové vzkříšení Otcových dětí proběhne v sobotu 29.4. okolo 17 h. v Plzni na Majálesu.
10.1.2006 Milí naši, děkujeme za vaši přízeň, návštěvy, ohlasy i kritiku. Nějaký čas se asi neuvidíme "naživo", v tomto roce nechystáme žádné koncerty. Po deseti letech intenzivního hraní jsme Traband načas zaparkovali do garáže. Za jak dlouho zase vyjede mezi vás, to záleží na inspiraci a na schopnosti napsat nové písně. Do té doby se mějte krásně, dobrý celý rok. Plechy Čechům!
10.11.2005 Stahujte, dívejte se, hlasujte. Na stránce NAHRÁVKY videoklip k Lanu, co k nebi nás poutá (AVI, 15 MB) a MP3 ukázky z nového alba. Přičinlivý Ash vytvořil anketu, v níž můžete hlasovat o nejoblíbenější trabandí píseň. Česká televize odvysílá záznam našeho výročního koncertu z Akropole (kratší a jinak sestříhaný než DVD). 25.11. večer na ČT2.
30.10.2005 A je to na světě. CD a DVD "10 let na cestě" právě vyšlo. Na CD najdete 19 písní + videoklip k "Lanu", na DVD je písniček 30 + oba naše klipy + TV dokumenty + fotky. Klip k "Lanu" je animovaný a můžete ho vidět v Esu, v Poprasku, na Óčku, v Noci s Andělem. CD a DVD bude k zakoupení na našich koncertech nebo můžete objednávat u vydavatelství INDIES. Zároveň vychází kniha komiksů na motivy některých trabandích písní. K mání bude také na koncertech nebo k objednání u nakladatelství MOT. Pokřtíme 10.11. na Dobešce.
20.9.2005 Sólo pro... Traband. Další záznam našeho koncertu - tentokrát z brněnské Staré pekárny - odvysílá ČT2 26. září v 18.20 h. Opakování 29.9. na ČT1 v 4.05 h. Ve středu 28.9. zahrajeme jednu nebo dvě písničky v přímém přenosu koncertu pro Paraple - na ČT1 od 21 h.
23.8.2005 Blíží se konec (prázdnin). Milí naši, po prázdninách se můžete těšit na netradiční trabandí zpěvník, který chystá nakladatelství Mot: několik našich písní zpracovaných formou komiksu. V říjnu by se mělo objevit DVD a CD se záznamem našeho výročního koncertu v Akropoli (recenze koncertu si můžete přečíst v Českých novinách a na Musicserveru). Do konce roku ještě chystáme spoustu koncertů, tak si nás najděte dokud je čas, protože po novém roce Traband na nějaký čas zaparkuje do garáže.
10.8.2005 Budeme v bedně. V tomto roce natočily tři různé štáby České televize tři různé koncerty Trabandu. Jako první se na obrazovkách objeví část vystoupení v moravské Kuřimi - v neděli 21.8. ve 20 hodin na ČT2 v pořadu Večer na téma Folk.
7.7.2005 Přišla zpráva z Rádia 1: "Traband je aktuálně ve Velké sedmě Rádia 1 s albem Hyjé! již 44. týden, a po písních Černej pasažér, Marie a Lovci lebek byla jako čtvrtá z desky nasazena skladba Mraky." Děkujeme vám všem, kteří pro nás hlasujete.
3.7.2005 Oslavili jsme. Děkujeme vám všem, kteří jste nás celý ty roky podporovali i kritizovali. Všem, kteří se nedostali do narvané Akropole, se omlouváme a jako malou útěchu nabízíme pár FOTEK. Hezké a slunečné léto, nashledanou na nějakém tom festiválku.
10.5.2005 Bude nám deset! Oslavíme to velkolepým koncertem v pražském paláci Akropolis 23.6. v 19:00 h. Budeme hrát písničky ze všech čtyř CD, ale také několik nikdy nevydaných písní. Na pódiu se kromě současné sestavy objeví i bývalí členové Trabandu a také všichni, kteří s Trabandem v minulosti nějak spolupracovali: harmonikář Václav Koubek, herec a saxofonista Vladimír Javorský, skupina Naholou 25, členové divadla Na voru, kytarista a mandolinista Přemysl Haas ze skupiny Navzájem a další. Koncert bude natáčet Česká televize a Indies vydají živák na CD a DVD. Zveme vás na oslavu!
21.3.2005 Jaro je tady! Dostali jsme Anděla a chřipku. Z toho prvního máme radost. Jezdili jsme po Moravě - Robertův deníček, MORAVA BACIL TOUR zachycuje několik veselých příhod a bystrých postřehů.
15.2.2005 Omlováme se našim fanouškům, kteří se nás nedočkali 10.2. v Praze v Akropoli - zavinila to špatná informace od pořadatele. Odpadá i naše slovenské miniturné 23.-26.2., tentokrát je ale chyba víc na naší straně. Prepáčte, priatelia!
23.1.2005 Byli jsme v Německu. Cestovní deník s několika fotkami si můžete prohlédnout na stránce GERMAN INDUSTRY TOUR. Přibyl také zpěvník OTCOVÝCH DĚTÍ ve formátu *pdf. Přímý přenos našeho koncertu v Malostranské besedě můžete poslouchat 25.1. po 22. hodině na Rádiožurnálu (ČRo 1).
10.1.2005 Novinky ke stažení. Ze stránky SLOVA si můžete stáhnout trabandí zpěvník ve formátu *pdf. Ze stránky NAHRÁVKY videoklip k Černýmu pasažérovi (Real media, 8 MB), dále jednu opožděnou zvukovou koláž z období Road movie (MP3) a odkazy na nové recenze (mj. od Petra Viziny).
3.1.2005 Do nového roku: radostné a kurážné hyjé na startu, včasné a rozvážné prrr v cíli a během cesty mnoho zajímavých hot a čehý - to vám přejeme. Na vaše přání přibyl na stránce SLOVA odkaz na brakový román z počátku existence Trabandu. Pozor! Jedná se opravdu o brakovou četbu! Na stránce FOTKY odkaz na další album, tentokrát z vánoční nadílky v pražském Rock café.
8.12.2004 Néséém váám nóvíinýy... Vyšlo nové CD Vaška Koubka, na kterém se podílíme čtyřmi písněmi (mj. Milá). Více informací na adrese www.vaclavkoubek.cz. Na stránce FOTKY přibyla alba fotografií ze křtu Hyjé! na Dobešce, z nahrávání ve studiu a další. Na stránce NAHRÁVKY odkazy na recenze nového alba. Chystá se zpěvník ve formátu pdf.
25.10.2004 Přijďte si s námi pokecat. Na www.iFolk.cz se ve čtvrtek 4.listopadu v 15 hodin uskuteční on-line rozhovor se členy Trabandu. Černýho pasažéra nasadili do hitparády ČRo Česká dvanáctka. (Společnost nám dělá Aneta, Yvetta a Leona). Klip dávali v Noci s Andělem tuto sobotu, ale to jsme nevěděli.
14.10.2004 Hyjé!!! Nové CD skupiny Traband je na světě. Najdete na něm 14 písniček a dva klipy. K dostání v distribuční síti Indies records a na koncertech kapely. Na stránce NAHRÁVKY si můžete stáhnout ukázky v MP3, na stránce SLOVA najdete texty + akordy a na stránce FOTKY dvě alba z natáčení. Poslouchat můžete i na rádiích (čtěte předchozí zprávu). Nově: Rádio Proglas 23.10. v 19:15, repríza v úterý v 16:55 (hodinový profil + ukázky). Klip poběží v bedně v Poprasku (úterý 19.10. v 18:30 na ČT2 nebo od 23:15 na ČT1). Děkujeme za Vaše hlasy v hitparádě R1, z novinky jste nás dostali hned na 3. místo. To je od Vás pěkné.
6.10.2004 Kromě R1 pro nás ještě můžete hlasovat v hitparádě Rádia Proglas (v neděli v 19 h., v pondělí v 16:55 h.). Anebo nás jen tak poslouchejte na Proglasu 15.10. v 19:15 h. (rozhovor s Jardou a Vaškem + písničky z nového CD), na Rádiožurnálu v pořadu Nad věcí 15.10. ve 23:10 (rozhovor s Jardou + písničky z CD), na Country rádiu 18.10. ve 20 hodin v pořadu Živák (rozhovor s kapelou + živé hraní ve studiu). A na kabelovém TV "Óčku" 21.10. v 17 hodin poběží náš klip k písničce Černej pasažér (+ rozhovor s Jardou, Janou a Evženem). V Noci s Andělem bude prý klip taky.
2.10.2004 Rádio 1 (91.9 FM) nasadilo naši novou písničku Černej pasažér do hitparády Velká sedma. Poslouchat můžete v úterý ve 20 večer nebo v sobotu v 9 ráno, hlasovat můžete tady. Děkujemeeeeee!
25.9.2004 Už je to uděláno, už je to hotovo! Nahráno, smícháno, zmasterováno. Nové CD vyjde během října u Indies records. Doufáme, že se Vám bude líbit. Komu by to bylo málo, ten nás ještě bude moci slyšet ve čtyřech písničkách Vaška Koubka, které jsme s ním (konečně!) nahráli na jeho nové album. To by mělo vyjít v prosinci. Ale ani to ještě není všechno. Natáčíme videoklip k písni Černej pasažér, hlavní roli v něm hraje náš letitý kamarád a občasný spoluhráč Vláďa Javorský. A pro pamětníky je tu zpráva od Tondy Kocábka: "V úterý 28.9. zazní na Rádiu 1 (91.9 FM) od 19.00 v rámci série CD-nonstop album O čem mluví muži od jisté nejmenované, tehdy-jestě-ne-dechno bandy..." Že by měl na mysli Gothard?
28.6.2004 Začínáme pracovat na novém albu. Bude plné jezdců, vojáků, rytířů, lovců lebek, pánů v kočáře a krasojezdkyň. Nové texty si můžete přečíst na stránce SLOVA. I s akordy, samozřejmě.
14.6.2004 Podnikli jsme naše asi nejdelší a nejúnavnější turné po Francii. Zprávu o této podivné cestě Robert pojal se svým typickým nadhledem a nazval ji TOUR DE FRANCE ÉLASTIQUE.
12.4.2004 Playlisty. Máme víc písniček než se do vás vejde. Kdybychom je měli pokaždé přehrát všechny, trval by každý koncert asi tak 3 hodiny. Proto je zde tento návrh: Vytvořte trabanditům playlist koncertu. Na adresu trabandita@seznam.cz můžete poslat seznam 15 trabandích písní, které byste rádi slyšeli + datum koncertu, na který se chystáte. Vaše volby statisticky vyhovnotíme a vaše přání se pokusíme splnit. A samozřejmě si necháme časovou rezervu na nový fláky, johoho!
10.4.2004 Poklidné velikonoce a veliké onuce. Byli jsme v Rakousku, Švýcarsku a Francii. Robertův alpský deníček si můžete přečíst zde: ALPA TOUR. Pan Robert mimo jiné recenzuje vystoupení dvou zajímavých kapel, které jsme na cestě potkali. Nechybí ani veselé obrázky.
21.3.2004 Byli jsme v Japonsku! Přečtěte si Robertův deníček a podívejte se na fotečky ze zájezdu na stránce BIG IN JAPAN, abyste věděli, jak to všechno probíhalo. Další report a fotky najdete i na adrese www.yopla.net.
15.2.2004 Máme trabandí fanklub. Hluční evangelíci Jonáš, Ben a Jakub to pěkně vedou na adrese www.traband.tk. Na jejich webu lze najít například MPtrojky z koncertů, některé hodně alternativní verze (kulantně řečeno) trabandích písní.
4.2.2004 Na naší stránce SKALPY najdete souhrn všech mimotrabandích aktivit jednotlivých členů kapely. Kdo kde s kým a kolikrát - samozřejmě pouze v hudební oblasti!
1.1.2004 Návrat ztraceného syna. Máme (staro)nového bubeníka, dokonce i s bubenickým jménem - jmenuje se Vašek a pamětníci ho budou znát z první sestavy Trabandu, model 1995-99. Zkoušíme nové písničky, oživujeme i některé staré. Těšte se. Happy New Ear!

zpátky do garáže